Włącz javascript
Aktualnie znajdujesz się: Aktualności

 

Historia PTS „Betrans” sp. z o.o. Oddział Rogowiec z siedzibą w Rogowcu sięga roku 1975. Wtedy to zatrudniono pierwszych pracowników oraz zakupiono sprzęt, na których zasobach utworzono Dział Transportu w Elektrowni Bełchatów S.A. Z biegiem czasu świadczył on  pełną obsługę transportową dla Elektrowni Bełchatów S.A. Dla głównych zadań należały dostawy materiałów, niezbędnych do budowy, prace sprzętowe przy powstającej Elektrowni a w późniejszym czasie przy pracach remontowych. Pierwsza baza transportu firmy mieściła się w Biłgoraju (obok leśniczówki). Jednakże z uwagi na brak zaplecza warsztatowego oraz socjalnego w roku 1992, po wyremontowaniu pomieszczeń zakład przeniósł się na ul. Instalacyjną 20, gdzie znajduje się do dnia dzisiejszego. Z uwagi na szeroką gamę usług, w swoich najlepszych latach  firma posiadała do 300 jednostek taboru, który był bardzo zróżnicowany: samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, sprzęt technologiczny oraz ciągniki rolnicze. W tym okresie zatrudniano do 270 osób.

 

Z uwagi na procesy restrukturyzacji zachodzące w Energetyce, a co za tym idzie również w Elektrowni Bełchatów S.A., Zakład Sprzętu i Transportu Technologicznego z dniem 01.05.2004 r. został wyłączony i przekazany spółce Elbest. Firma nadal realizowała wszystkie potrzeby transportowe i sprzętowe dla Elektrowni Bełchatów,  usługi w zakresie krajowego transportu drogowego rzeczy, oraz transportu międzynarodowego osób i rzeczy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się usługi świadczone sprzętem technologicznym na rzecz firm z regionu  przemysłowego Rogowiec.

 

W ofercie firmy znajdowały się także usługi serwisowe, diagnostyczne oraz blacharsko lakiernicze. Zakład w tym czasie posiadał 100 jednostek taboru oraz zatrudniał ok 120 osób. Dalsze procesy konsolidacyjne doprowadziły do kolejnego przejęcia w trybie Art. 231 Kodeksu Pracy z dniem 01.09.2011  przez PTS „Betrans’ sp.z o.o. zorganizowanej części przedsiębiorstwa – Zakładu Transportu powstałej w wyniku podziału „Elbest” Sp. z o.o. i utworzenie w oparciu o posiadające zasoby technologiczne oraz kadrowe PTS „Betrans” Oddział Rogowiec z siedzibą w Rogowcu.

Licznik odwiedzin: 101098